W dniu 26 lutego 2018 r. Studenckie Koło Nauk Kryminalistycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, zorganizowało wykład otwarty, pt. „Jak zostać biegłym policyjnego laboratorium kryminalistycznego? System kształcenia kandydatów na biegłych i specjalistów policyjnych laboratoriów kryminalistycznych”.
Wykład ten poprowadzili: Pani mgr inż. Monika Sosnowska, specjalista ds. procedury i systemu kształcenia kandydatów na biegłych i specjalistów policyjnych laboratoriów kryminalistycznych oraz Pan asp. szt. dr Krzysztof Klemczak, specjalista badawczo-techniczny w Zakładzie Daktyloskopii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.
Zaproszeni goście, podczas wykładu, przedstawili zgromadzonym słuchaczom strukturę Instytutu Badawczego oraz opisali zakres ekspertyz, którymi zajmują się biegli poszczególnych Zakładów. W szczegółowy i wyczerpujący sposób przybliżyli przebieg procedury rekrutacyjnej na stanowisko biegłego, zarówno ze strony teoretycznej, jak i praktycznej, a także odpowiedzieli na liczne pytania studentów i obalili powszechnie krążące mity związane ze specyfiką ich pracy.
Było nam niezmiernie miło gościć zaproszonych gości, którzy z chęcią podzielili się wiedzą wynikającą z doświadczeń związanych z pracą w Instytucie Badawczym polskiej Policji. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z tak znamienitymi gośćmi, a także, iż współpraca pomiędzy ekspertami z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji a członkami Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych się rozwinie.
Dziękujemy także przybyłym na prelekcje słuchaczom.